Romana Tomc na srečanju članov in podpornikov ljubljanskega odbora Slovenske demokratske stranke

    Objavljeno: Sreda, 24.04.2019    Rubrika: Zadnje novice
    LJ regija_list
    Danes je v Ljubljani potekalo srečanje članov in podpornikov ljubljanskega odbora Slovenske demokratske stranke, katerega se je udeležila tudi aktualna evropska poslanka in kandidatka na prihajajočih volitvah Romana Tomc.
    Romana Tomc je svoj nagovor začela s tremi vprašanji, za katere pravi, da ji jih ljudje pred volitvami največkrat zastavijo: ‘’Ali bo Evropske Unija razpadla? Kaj ste vi naredili kot poslanka Evropskega parlamenta? Kaj boste naredili za Slovenijo v Evropski Uniji, v kolikor boste ponovno izvoljeni?’’
    Na prvo vprašanje je odgovorila z odločnim NE, saj je prepričana, da Evropska Unija ne bo razpadla, bo pa zagotovo drugačna: ‘’Evropa se hitro spreminja in le če bo razmerje sil v Evropskem parlamentu ostalo v prid naši, Evropski ljudski stranki, se bo razvijala v pravo smer.’’
    Kot odgovor na drugo vprašanje je omenila projekt, ki sta s kolegom dr. Anžetom Logarjem na nek način izpeljala skupaj. O pranju denarja v NLB so, na podlagi raziskovalnega dela dr. Logarja in na pobudo Romane Tomc, razpravljali tudi v Evropskem parlamentu. Kršitve so bile ugotovljene, Slovenija pa je dobila domačo nalogo. Predsednik Odbora za preiskovanje pranja denarja je dejal, da je zadeve potrebno rešiti doma, da naj to opravijo pristojne institucije. Veliko se je ukvarjala tudi s socialnimi temami, med njimi zaposlovanjem mladih: "Ponosna sem, da je bilo poročilo v katerega sem vložila največ dela, poročilo o tem kako učinkovito je bil uporabljen evropski denar za reševanje brezposelnosti mladih, sprejeto z veliko večino. S tem bodo namreč sredstva državah članicam na voljo tudi v prihodnje." Kot tretji dosežek je omenila postopek proti Avstriji, ki je uvedla diskriminatorno zakonodajo za otroke slovenskih delavcev v Avstriji, ki so jim bili nezakonito znižani otroški dodatki. Danes je Avstrija zaradi njene vztrajnosti v postopku, našim otrokom pa se obeta, da jim bo to, kar je bilo izgubljenega, vrnjeno nazaj.
    Gospa Tomc se bo tudi v naslednjem mandatu zavzemala za vrednote Evropske ljudske stranke. Ko je na mesto evropske poslanke kandidirala prvič, je bil njen slogan ‘’Več Slovenije v Evropi in več Evrope v Sloveniji’’. Prav z omenjenimi akcijami je dosegla, da se je tudi v Evropi slišalo več o Sloveniji, za kar se bo trudila tudi naprej. Kot enega od izzivov je omenila, da bo, kot je uspela z razpravo o pranju denarja v NLB, v Evropskem parlamentu organizirala tudi razpravo o stanju pravne države v Sloveniji.
     
     
    « Nazaj na seznam

    451000000
    Število prebivalcev v EU (2023)

    2763000
    Število mladih brezposelnih med 15 in 24 let v EU (2023)

    12960000
    Število brezposelnih v EU (27 2023)

    13 %
    Razlika v plačilu med spoloma (2021)

    75% %
    Odstotek aktivnega prebivalstva EU (2022)

    21% %
    Odstotek prebivalcev nad 65 let v EU (2022)